Bezúčelový úvěr

Foto paní finance

Bezúčelový úvěr od finančních institucí

Zvolit účelový nebo bezúčelový úvěr? Záleží na tom, co si chcete pořídit, ale oblíbenější je u klientů bezúčelová varianta.

Tento typ úvěru naleznete v nabídkách bank, ovšem pozadu nezůstávají ani nebankovní společnosti, které se snaží tyto úvěry zatraktivnit jejich dostupností. Pokud Vás zajímají podrobnosti o bezúčelových úvěrech, přinášíme Vám souhrnné informace.

Srovnej-půjčky.cz > Půjčky > Bezúčelový úvěr

Úvěr na cokoliv

Bezúčelový úvěr (někdy uváděn jako neúčelový) mohou klienti použít na financování čehokoliv, a klidně i více věcí najednou. Nemusejí sdělovat a dokládat účel, a i když je úrok o něco vyšší než u účelového úvěru, tvoří bezúčelové úvěry až 80 % všech poskytnutých spotřebitelských půjček.

Splatnost podle typu půjčky

Bezúčelový úvěr vyplatí banka či nebankovní společnost žadateli v hotovosti nebo převodem na jeho účet. Nejvyšší možná částka se odvíjí od bonity klienta nebo hodnoty zastavené nemovitosti. Splatnost je u každého typu úvěru jiná a například u spotřebitelských bezúčelových půjček se pohybuje od 6 do 108 měsíců a u hypoték a amerických hypoték až do 30 let.

Úrokové sazby bezúčelových úvěrů

Úroková sazba spotřebitelských bezúčelových bankovních úvěrů aktuálně klesá a při splnění určitých podmínek je na historických minimech, nebude to však trvat věčně. Výši splátek a délku splátkového období si určíte sami.

Podmínky k získání úvěru

Banky pečlivě zvažují, komu schválí bezúčelový úvěr. Žadateli musí být nad 18 let a při vyřízení půjčky předkládá český doklad totožnosti a výpis z účtu. K tomu si banky kontrolují jeho záznamy v registru dlužníků. Nebankovní společnosti půjčují za mírnějších podmínek. Nutnost dokladování se vždy odvíjí od požadavků klientů a výše úvěru.

Nevýhody

Vyšší úrok než účelový

Výhody

Použití na cokoliv
Dostupná půjčka
Malé riziko

Publikováno 11. 3. 2015

Nejnovější články


paní půjčky

Jak hospodařit s financemi?

Stává se Vám, že ke konci měsíce zjistíte, že nevyjdete s penězi. Naučte se hospodařit s financemi a neobávejte se před výplatou otevřít peněženku nebo nahlédnout na bankovní účet. Poradíme Vám, jak na to!

hledání půjček

Kde najít peníze navíc?

Také se vždy pousmějete nad doporučením, abyste si odkládali 20 až 40 % ze svého příjmu na nenadálé výdaje a vytvářeli si finanční rezervu? Kde najít peníze navíc? Poradíme Vám, jak na to!

paní veselá

Jak se zbavit dluhů?

Jak se trvale zbavit svých dluhů a konečně se osvobodit od hrozeb exekuce? Ne vždy je to ale jednoduché, přinášíme Vám na to odpovědi.