Jak se zbavit dluhů?

Foto paní

Zatočte s dluhy

Půjčky dokážou pořádně zatížit rodinný rozpočet a každý dlužník je chce co nejrychleji splatit. Ne vždy je to ale jednoduché, zvlášť pokud jste si půjčili vyšší částku nebo máte závazky u více věřitelů.

Jak se trvale zbavit svých dluhů a konečně se osvobodit od hrozeb exekuce?

Sestavte seznam dluhů

Nahromadilo se Vám více úvěrů a ztrácíte o nich přehled? Udělejte si seznam, komu dlužíte a poznamenejte si u každé půjčky výši dlužné částky a měsíční splátky. Snažte se co nejrychleji uhradit půjčku s nejnižším počtem splátek a motivujte se ze svého úspěchu při splácení dalších závazků.

Sepište si příjmy a výdaje

Jako druhý krok si zjistěte, kolik peněz z příjmů můžete použít na splácení půjček. Nejprve si vytvořte přehled příjmů a výdajů a snižte svou výdajovou stránku, jak jen to bude možné. Nejste spokojeni s výsledkem? Zvyšte své příjmy přivýdělkem nebo prodejem nepotřebných věcí.

Vyjednejte si nové splátky

Nezvládáte půjčky splácet v dohodnuté době a v předem stanovené výši? Požádejte věřitele o snížení splátek a delší době splatnosti. Období zadluženosti se Vám sice prodlouží, ale vyhnete se umořování dluhů novými půjčkami. S věřiteli komunikujte a dodržujte domluvené dohody.

Spojte půjčky do jedné

Dokonalý přehled o všech půjčkách získáte, když je sloučíte do jedné tzv. konsolidací. Půjčku sice budete splácet déle, ale uleví to Vašemu rodinnému rozpočtu. Zaplatíte pouze jednu splátku a jedny úroky a poplatky.

Oddlužení jako poslední záchrana

Oddlužení neboli osobní bankrot je závazek na pět let, že se pokusíte splatit alespoň 30 % svých dluhů a spokojíte se pouze se životním minimem. Podmínkou je, abyste měli závazky minimálně u dvou věřitelů, pobírali pravidelný příjem a byli v prodlení se splátkami.

Publikováno 3. 4. 2014

Nejnovější články


paní půjčky

Jak hospodařit s financemi?

Stává se Vám, že ke konci měsíce zjistíte, že nevyjdete s penězi. Naučte se hospodařit s financemi a neobávejte se před výplatou otevřít peněženku nebo nahlédnout na bankovní účet. Poradíme Vám, jak na to!

hledání půjček

Kde najít peníze navíc?

Také se vždy pousmějete nad doporučením, abyste si odkládali 20 až 40 % ze svého příjmu na nenadálé výdaje a vytvářeli si finanční rezervu? Kde najít peníze navíc? Poradíme Vám, jak na to!

paní veselá

Jak se zbavit dluhů?

Jak se trvale zbavit svých dluhů a konečně se osvobodit od hrozeb exekuce? Ne vždy je to ale jednoduché, přinášíme Vám na to odpovědi.