Půjčka na bydlení

Foto dům

Pořiďte si vlastní bydlení

Pro někoho je nepředstavitelné, že by celý život šetřil na bydlení a teprve až ve stáří si mohl dovolit vlastní byt nebo domek. A žít po tu dobu v podnájmu by se značně prodražilo.

Líbilo by se Vám bydlet konečně ve svém a nechcete čekat už ani jeden rok? Pokud Vám to finanční situace dovolí a máte stabilní zaměstnání, neváhejte a sjednejte si půjčku na bydlení u banky nebo nebankovní společnosti.

Srovnej-půjčky.cz > Půjčky > Půjčka na bydlení

Půjčka na vlastní bydlení

Rozhodli jste se, že peníze z půjčky opravdu vložíte do bydlení? Pak se vyplatí účelová varianta, u níž dokládáte účel vynaložených peněz, například pomocí faktur, účtenek, kupních smluv a smluv o dílo. Faktury obvykle stačí dodat do 6 měsíců od poskytnutí půjčky a uplatnit můžete i náklady vzniklé před jejím schválením. Půjčku na bydlení získáte až do výše 600 000 Kč a se splatností až na 12 let. Některé finanční instituce umožňují použít 20 % z poskytnuté půjčky na cokoliv, co nesouvisí s bydlením.

Hypoteční úvěr

Uvažujete o koupi nemovitosti do osobního vlastnictví? Právě pro Vás je určen hypoteční úvěr, který banky poskytují ve výši 70 až 100 % hodnoty zastavené nemovitosti. Z hlediska úrokové sazby a doby splatnosti (až 30 let) tento úvěr jednoznačně vede mezi půjčkami na bydlení, ale je o něco složitější na něj dosáhnout a vyžaduje více administrativy. Počítejte s tím, že vysoké splátky mohou významně zatížit rodinný rozpočet a hrozí větší riziko, že na ně nebudete mít.

Úvěr ze stavebního spoření

Stavební spoření je výhodný a často vyhledávaný produkt se státní podporou na koupi, rekonstrukci či zařízení bytu a domu. Setkat se můžete s nízkým úrokem a částkou až 700 000 Kč bez nutnosti zajištění. Stačí si naspořit alespoň 35 až 45 % z cílové částky a poté požádat o úvěr ze stavebního spoření. Komu se nechce čekat, může využít překlenovací úvěr, který vyplňuje dobu před vznikem nároku na úvěr.

Nevýhody půjčky

Dražší než hypotéka
Pouze na potřeby bydlení

Výhody půjčky

Výhodnější než platit nájem
Výhodná úroková sazba
Nízké riziko

Publikováno 8. 1. 2014

Nejnovější články


paní půjčky

Jak hospodařit s financemi?

Stává se Vám, že ke konci měsíce zjistíte, že nevyjdete s penězi. Naučte se hospodařit s financemi a neobávejte se před výplatou otevřít peněženku nebo nahlédnout na bankovní účet. Poradíme Vám, jak na to!

hledání půjček

Kde najít peníze navíc?

Také se vždy pousmějete nad doporučením, abyste si odkládali 20 až 40 % ze svého příjmu na nenadálé výdaje a vytvářeli si finanční rezervu? Kde najít peníze navíc? Poradíme Vám, jak na to!

paní veselá

Jak se zbavit dluhů?

Jak se trvale zbavit svých dluhů a konečně se osvobodit od hrozeb exekuce? Ne vždy je to ale jednoduché, přinášíme Vám na to odpovědi.