Půjčky pro začínající podnikatele

Foto podnikatel

Půjčky na start podnikání

Podnikatelské začátky nejsou jednoduché. Nejen, že rozjezd vlastního podnikání stojí hodně sil, ale také je náročný na financování. Základem je sehnat dostatečný kapitál, kvůli čemuž se mnohdy musíte zadlužit.

Pokud máte promyšlený podnikatelský plán a věříte ve své schopnosti, využijte půjčky pro začínající podnikatele.

Srovnej-půjčky.cz > Půjčky > Bankovní půjčky

Půjčka bez udání účelu

Půjčky pro podnikatele jsou určeny fyzickým i právnickým osobám a sjednat si je mohou u banky či nebankovní společnosti. Tyto půjčky se řadí převážně mezi bezúčelové, což znamená, že podnikatel nedokládá, na co peníze využije. Výše půjčky se odvíjí od jeho bonity nebo hodnoty zastavené nemovitosti či technologického vybavení.

Krátkodobé úvěry pro začínající podnikatele

Na počátcích podnikání se mohou objevit nečekané finanční situace. Pro takové případy se vyplatí kontokorentní úvěr, který slouží jako krátkodobá peněžní rezerva. Stejně dobře poslouží kreditní karta s nastaveným úvěrovým limitem. Nákup zboží, materiálu a vyplacení mezd také něco stojí a s těmito náklady pomůže provozní úvěr.

Dlouhodobé úvěry pro začínající podnikatele

K pořízení nemovitostí a strojů slouží investiční úvěr se splatností několika let. Finanční instituce většinou vyžadují jištění vlastní směnkou, movitým či nemovitým majetkem, vklady nebo cennými papíry. Podnikatelům je dostupná i klasická hypotéka s ručením nemovitostí. Leasing jim umožní získat do počátku podnikání movitý majetek – nejčastěji automobil nebo stroje.

Bankovní nebo nebankovní půjčku?

Stojíte před volbou, zda bankovní nebo nebankovní půjčku pro začínající podnikatele? Obecně dostupnější půjčky najdete u soukromých společností, u nichž nedokládáte takové množství dokumentů jako u bank a vyhodnocování je mírnější. Naopak úroky jsou výhodnější u bank. Navíc Vám půjčí mnohem větší částku, ovšem u některých typů úvěrů musíte doložit, na co jste peníze vynaložili.

Nevýhody půjčky

Potřebná bonita žadatele
Předkládá se podnikatelský záměr
Delší schvalování

Výhody půjčky

Výhodné podmínky
Dostupné i vyšší částky
Nízký úrok
Nízké riziko

Publikováno 12. 8. 2014

Nejnovější články


paní půjčky

Jak hospodařit s financemi?

Stává se Vám, že ke konci měsíce zjistíte, že nevyjdete s penězi. Naučte se hospodařit s financemi a neobávejte se před výplatou otevřít peněženku nebo nahlédnout na bankovní účet. Poradíme Vám, jak na to!

hledání půjček

Kde najít peníze navíc?

Také se vždy pousmějete nad doporučením, abyste si odkládali 20 až 40 % ze svého příjmu na nenadálé výdaje a vytvářeli si finanční rezervu? Kde najít peníze navíc? Poradíme Vám, jak na to!

paní veselá

Jak se zbavit dluhů?

Jak se trvale zbavit svých dluhů a konečně se osvobodit od hrozeb exekuce? Ne vždy je to ale jednoduché, přinášíme Vám na to odpovědi.