Bankovní půjčky

Solidní bankovní půjčky

Bankovní půjčky pomohou financovat vytouženou věc, splnit sen o vlastním bydlení nebo zaplatit závazky z minulosti. Rozlišujeme několik typů bankovních úvěrů a každý se hodí na něco jiného.

Některé půjčky je lepší sjednat v účelové variantě, jiné v neúčelové, zvlášť když nechcete dokládat, na co jste peníze využili.

Srovnej-půjčky.cz > Půjčky > Bankovní půjčky
Výše půjčky:
5.000 - 900.000 Kč
Splatnost:
6 - 96 měsíců
Česká Spořitelna
půjčka
Výše půjčky:
20.000 - 700.000 Kč
Splatnost:
12 - 84 měsíců
Unicredit Bank
Presto půjčka
Výše půjčky:
30.000 - 1.000.000 Kč
Splatnost:
12 - 84 měsíců
Marketingová prezentace

Bonita žadatelů

Pro banku je vždy zásadní bonita svých žadatelů, tedy to, jak je potencionální klient schopen svou půjčku splácet. Banky nahlížejí do registru dlužníků a pokud jste v minulosti měli se splácením problémy, půjčku Vám zamítne. Alternativou je pak půjčka bez registru, která může být dostupná také žadatelům se negativním záznamem. Další podstatné kritérium je pravidelný příjem. Pokud nechcete dokládat svůj příjem, využijte půjčku bez doložení příjmu, která dokladování striktně nevyžaduje.

Kontokorentní úvěr a úvěr z kreditní karty

Setkat se můžete s bankovními půjčkami krátkodobými do 1 roku, střednědobými od 3 do 5 let a dlouhodobými nad 5 let. Typickým zástupcem krátkodobých půjček je kontokorentní úvěr, který umožňuje přečerpání účtu na náklady banky až do smluveného rámce. Úroky platíte pouze ze skutečně využité částky. Peníze získáte také úvěrem z kreditní karty a můžete je mít zcela zadarmo, pokud je vrátíte v bezúročném období.

Bankovní půjčka

Účelové a neúčelové spotřebitelské úvěry

Mezi střednědobé půjčky patří spotřebitelské úvěry, jejichž výši ovlivňuje prokazatelný příjem žadatele. Slouží na nepodnikatelské účely a většinou si je zájemci sjednávají v bezúčelové variantě za vyšší úrok, než je úrok účelové půjčky. Do určitých částek Vám banka poskytne úvěr bez jakéhokoli ručení a zástavy a jeho vyřízení je nenáročné a bez zbytečné administrativy.

Hypoteční úvěry se zástavou nemovitosti

Nejběžnějším typem dlouhodobých půjček jsou hypoteční úvěry. V porovnání se spotřebitelskými úvěry Vám je banky poskytnou za velmi nízkou úrokovou sazbu. Většina hypoték slouží k financování potřeb spojených s bydlením, ale využít také můžete neúčelovou hypotéku na cokoli. V průměru Vám banka vyplatí 80 % hodnoty zastavené nemovitosti.

Další typy bankovních půjček

Klienti bank si dále sjednávají revolvingový úvěr s dohodnutým úvěrovým limitem, překlenovací úvěr pro pokrytí potřeb do doby, než získají řádný úvěr, úvěr ze stavebního spoření nebo konsolidační úvěr, který umožňuje sloučení jejich stávajících půjček. V případě, že banka Vaši žádost neschválí, existuje alternativa v podobě nebankovních půjček, které jsou dostupnější a rychlejší.

Nevýhody půjčky

Nároky na bonitu žadatele
Delší schvalovací proces

Výhody půjčky

Výhodné podmínky
Nízký úrok
Seriózní jednání
Možné pojištění

Publikováno 12. 3. 2015

Nejnovější články


paní půjčky

Jak hospodařit s financemi?

Stává se Vám, že ke konci měsíce zjistíte, že nevyjdete s penězi. Naučte se hospodařit s financemi a neobávejte se před výplatou otevřít peněženku nebo nahlédnout na bankovní účet. Poradíme Vám, jak na to!

hledání půjček

Kde najít peníze navíc?

Také se vždy pousmějete nad doporučením, abyste si odkládali 20 až 40 % ze svého příjmu na nenadálé výdaje a vytvářeli si finanční rezervu? Kde najít peníze navíc? Poradíme Vám, jak na to!

paní veselá

Jak se zbavit dluhů?

Jak se trvale zbavit svých dluhů a konečně se osvobodit od hrozeb exekuce? Ne vždy je to ale jednoduché, přinášíme Vám na to odpovědi.