Jak poznat podvodnou půjčku?

Foto jak poznat podvod

Nedejte se nachytat podvodníky

Uvažujete o nebankovní půjčce, ale obáváte se, abyste se nestali obětí nepoctivých podnikatelů? Než podepíšete úvěrovou smlouvu, chce to jistou dávku obezřetnosti, zvlášť u neznámých soukromých společností nebo investorů.

Podle určitých znaků ale můžete poznat, že se jedná o podvodnou půjčku. Odtajníme Vám, jak ji rozeznáte od solidních nabídek.

Tištěné letáčky na veřejných místech

Určitě jste si také všimli, že se na sloupech veřejného osvětlení, zastávkách nebo semaforech objevují letáčky s nabídkami půjček bez bližších informací a pouze s telefonním číslem. Dejte si velký pozor, než na uvedené číslo zavoláte, zvlášť pokud začíná zpoplatněnou číslicí 9.

Neúplné informace o poskytovateli

Většina nebankovních společností využívá ke svým nabídkám inzertní servery nebo se prezentuje na vlastních webových stránkách. Varovným signálem je to, pokud na Vás jejich stránky působí neseriózně, chybí na nich základní údaje o půjčce i společnosti a v textu najdete pravopisné chyby a překlepy.

Poplatky předem

Slibuje Vám poskytovatel půjčky, že Vám pošle peníze až po zaplacení ověřovacího poplatku nebo poplatku za sjednání úvěru či zpracování žádosti? Solidní společnost po Vás nepožaduje žádné poplatky předem, vyjma jedné koruny pro ověření Vašeho účtu.

Okamžitý podpis smlouvy

Podvodné společnosti naléhají, abyste ihned podepsali smlouvu o půjčce, nedají Vám čas na její prostudování a slibují Vám výhody, které nejsou ve smlouvě uvedené. Nezjišťují si Vaši současnou finanční situaci a půjčí i velmi zadluženým lidem.

Dejte na reference

Není nic cennějšího než zkušenosti ostatních klientů. Prostudujte si různá diskuzní fóra o podvodných firmách nebo zadejte jméno společnosti či její telefonní číslo do vyhledávače. Špatné reference berte vážně a dejte si pozor na uměle vytvořené recenze na stránkách nebankovní společnosti.

Publikováno 2. 10. 2014

Nejnovější články


paní půjčky

Jak hospodařit s financemi?

Stává se Vám, že ke konci měsíce zjistíte, že nevyjdete s penězi. Naučte se hospodařit s financemi a neobávejte se před výplatou otevřít peněženku nebo nahlédnout na bankovní účet. Poradíme Vám, jak na to!

hledání půjček

Kde najít peníze navíc?

Také se vždy pousmějete nad doporučením, abyste si odkládali 20 až 40 % ze svého příjmu na nenadálé výdaje a vytvářeli si finanční rezervu? Kde najít peníze navíc? Poradíme Vám, jak na to!

paní veselá

Jak se zbavit dluhů?

Jak se trvale zbavit svých dluhů a konečně se osvobodit od hrozeb exekuce? Ne vždy je to ale jednoduché, přinášíme Vám na to odpovědi.