Spotřebitelský úvěr

Foto pár

Spotřebitelský úvěr pro fyzické osoby

Spotřebitelské úvěry se řadí mezi nejžádanější úvěry a v různých podobách je naleznete v nabídce bankovního a soukromého sektoru.

Tyto úvěry slouží k financování nepodnikatelských potřeb a v neúčelové variantě je můžete využít na cokoliv. V poslední době se finanční instituce předhánějí ve výši úrokové sazby, poplatcích a rychlosti vyřízení.

Srovnej-půjčky.cz > Půjčky > Spotřebitelský úvěr

Bankovní spotřebitelský úvěr

Spotřebitelské úvěry nejvýhodněji vycházejí u bank. Získáte zde nejlepší úrokovou sazbu. Banky si své žadatele pečlivě prověřují, zkoumají záznamy v registrech dlužníků, posuzují jejich platební schopnost a často schválení půjčky podmiňují zřízením účtu. Stávající klienti banky si mohou úvěr vyřídit přes internetové bankovnictví a využít tzv. předschválených úvěrů, u nichž nedokládají výši příjmu.

Nebankovní spotřebitelský úvěr

Soukromé společnosti se snaží vycházet většině žadatelů vstříc, což se odráží ve vyšší úrokové sazbě o 5 až 10 % více než banky. Nebankovní spotřebitelské úvěry vynikají mírnými podmínkami a setkat se můžete s tím, že poskytovatelé tolerují registry dlužníků nebo nechtějí dokládat příjem. Vždy záleží na výši půjčky a na podmínkách konkrétní s polečnosti.

Účelový spotřebitelský úvěr

U tohoto typu spotřebitelského úvěru poskytovatel vyžaduje doložení, na co jste použili získané finanční prostředky. Účelový úvěr slouží k nákupu zboží a služeb a garantuje výhodnou úrokovou sazbu a delší dobu splatnosti. Peníze většinou fyzicky neobdržíte, ale rovnou se převádí na účet prodejce na základě předložené faktury. Opakem je bezúčelový úvěr, kde účel nesdělujete.

Neúčelový spotřebitelský úvěr

Tento typ spotřebitelského úvěru je nejvyužívanější, protože peníze můžete investovat do čehokoli a nejste omezeni nákupem pouze jedné věci. Peníze jsou poskytnuty za vyšší úrok, na kratší dobu a s výplatou na účet nebo v hotovosti. Pro oba typy úvěrů je shodné to, že si sami zvolíte výši měsíčních splátek a délku splátkového období.

Nevýhody

Vyšší úrok než účelový úvěr

Výhody

Použití na cokoliv
Dostupná půjčka
Malé riziko

Vloženo 12.2.2016

Nejnovější články


paní půjčky

Jak hospodařit s financemi?

Stává se Vám, že ke konci měsíce zjistíte, že nevyjdete s penězi. Naučte se hospodařit s financemi a neobávejte se před výplatou otevřít peněženku nebo nahlédnout na bankovní účet. Poradíme Vám, jak na to!

hledání půjček

Kde najít peníze navíc?

Také se vždy pousmějete nad doporučením, abyste si odkládali 20 až 40 % ze svého příjmu na nenadálé výdaje a vytvářeli si finanční rezervu? Kde najít peníze navíc? Poradíme Vám, jak na to!

paní veselá

Jak se zbavit dluhů?

Jak se trvale zbavit svých dluhů a konečně se osvobodit od hrozeb exekuce? Ne vždy je to ale jednoduché, přinášíme Vám na to odpovědi.