Kde najít peníze navíc?

Foto kde najít peníze

Rezerva na nečekané výdaje

Také se vždy pousmějete nad doporučením, abyste si odkládali 20 až 40 % ze svého příjmu na nenadálé výdaje a vytvářeli si finanční rezervu? Většina českých domácností nemá peněz nazbyt a žije od výplaty k výplatě.

O to více je pak zaskočí porouchaný spotřebič nebo nedoplatek za energie. Kde najít peníze pro strýčka příhodu nebo na splnění snu? Na to se pokusíme najít odpověď.

Rada č. 1 – Zkontrolujte smlouvy finančních produktů

Většina z nás má sjednané nějaké finanční produkty, ať už je to hypotéka, povinné ručení, penzijní spoření, životní pojištění, úvěry či pojistky. Vyplatí se všechny stávající smlouvy aktualizovat a přejít na nové podmínky. Ušetřit můžete až několik set korun.

Rada č. 2 – Zhodnoťte výdaje

Dělejte si minimálně půl roku záznamy o všech výdajích a pomocí aplikace nebo papíru a tužky si je zařaďte do kategorií jídlo, restaurace, nájem, cigarety, pojištění, sladkosti a dalších skupin. Zjistíte, kudy Vám protékají peníze mezi prsty a v jaké kategorii byste se mohli uskromnit a uspořit peníze. Sestavte si rodinný rozpočet.

Rada č. 3 – Každý nákup si rozmyslete

Stává se Vám, že přijdete do obchodu, zalíbí se Vám nějaká věc a už s ní stojíte u pokladny? Před každou koupí se zeptejte sami sebe, zda to, co kupujete, není zbytečné nebo jestli se to nedá pořídit levněji. To platí i o službách. Vždy porovnejte více nabídek, například pojištění, paušálů od mobilních operátorů nebo poskytovatelů televizních služeb.

Rada č. 4 – Zlevněte stávající úvěry

Jeden úvěr můžete zlevnit refinancováním u jiné banky nebo nebankovní společnosti, více úvěrů můžete konsolidovat v jeden a získat menší splátky a delší dobu splatnosti. Peníze, které Vám zůstanou, ukládejte na spořící účet nebo do stavebního spoření.

Rada č. 5 – Ušetřete v domácnosti

Uspořte peníze za energie a změňte dodavatele elektřiny a plynu a průběžně kontrolujte jeho ceny. Úsporné a klasické žárovky vyměňte za LED žárovky, po dosloužení spotřebičů pořiďte modely s nízkou energetickou náročností a stolní počítač nahraďte za notebook.

Publikováno 5. 8. 2014

Nejnovější články


paní půjčky

Jak hospodařit s financemi?

Stává se Vám, že ke konci měsíce zjistíte, že nevyjdete s penězi. Naučte se hospodařit s financemi a neobávejte se před výplatou otevřít peněženku nebo nahlédnout na bankovní účet. Poradíme Vám, jak na to!

hledání půjček

Kde najít peníze navíc?

Také se vždy pousmějete nad doporučením, abyste si odkládali 20 až 40 % ze svého příjmu na nenadálé výdaje a vytvářeli si finanční rezervu? Kde najít peníze navíc? Poradíme Vám, jak na to!

paní veselá

Jak se zbavit dluhů?

Jak se trvale zbavit svých dluhů a konečně se osvobodit od hrozeb exekuce? Ne vždy je to ale jednoduché, přinášíme Vám na to odpovědi.